Tietopankki tehokäyttöön yhdistyksissä ja piireissä!

Tietopankki tehokäyttöön yhdistyksissä ja piireissä!

Senioriliiton tietopankista löytyy paljon ajankohtaista ja erinomaista materiaalia luottamushenkilöille!

Tutustu senioriliiton tietopankkiin, josta löytyy paljon apua, ohjeita ja vinkkejä toimintaan ja ongelmatilanteisiin (esimerkiksi nettisivut, Kilta, Teams ja etätapahtumat, yhdistyksen hallinto ja arkinen toiminta, materiaalitilaukset sekä Patinan kimpputilaukset). Tarvitset kirjautumiseen yhdistyksesi käyttäjätunnuksen ja salasanan.

Tunnus on yhdistyskohtainen ja se on käytössä yhdistyksen hallitukselle ja toimihenkilöille. Varmistathan yhdistyksesi puheenjohtajalta, että teillä on tunnus käytössä. Mikäli sitä ei ole, laita sähköpostia Petrille (petri.rytkonen@senioriliitto.fi).

Lisätietoja tietopankista löydät täältä: https://www.senioriliitto.fi/jasenille/yhdistysten-toimitsijoille/