Loviisan seniorien virkistyspäivä

Loviisan seniorien virkistyspäivä

Loviisan seniorien kesän virkistyspäivää vietettiin 53 seniorin voimin 19.8.

Päivään sisältyi monenlaista virkistystoimintaa ja jokainen sai valita itseään kiinnostavan lajin. 

Aamu alkoi frisbeegolf-opetukselle ja opettajina olivat lajia harrastavat seniorit Jorma Ravi ja Jan Jakobsson. Aamun toinen vaihtoehto oli kävelyretki meren rannan poluilla Satu Sainomaan johdolla. Frisbeegolf-opetuksen valitsi 10 senioria ja loput senioreista valitsivat kävelyretken. 
Yhteisen lounaan jälkeen oli jälleen valinta, joko Cassandra Sarströmin vetämä Dancemix tai Aulis Tynkkysen vetämä Asahi-alkeet. Molemmat lajit kiinnostivat ja osallistujia oli runsaasti kummassakin.

Näiden jälkeen pelattiin vielä petaqueta ja mölkkyä.Lopuksi juotiin iltapäiväkahvit Loviisan kuuluisassa Tuhannen tuskan kahvilassa trubaduurien viihdyttäessä siellä meitä. Onnistuneen virkistyspäivän vetäjänä oli Satu Sainomaa.